Věděli jste, že…
- Většina exotických druhů žije jen 2 – 4 týdny
- Nejrychlejší druhy umí létat rychlostí cválajícího koně
- Největší motýli mají rozpětí křídel přes 30 cm
- Motýli žili již v éře dinosaurů
- Chuťové pohárky mají umístěné na ploskách nohou
- Motýli jsou druhým největším opylovačem květin na světě
- Některé druhy během života nepřijímají žádnou potravu
- Motýlí druhy v Papilonii nemají evolučně vyvinutý strach z lidí
Neviditelný motýl je v rámci svého druhu unikátní. Nemá téměř žádné zbarvení křídel, která jsou průhledná a ideální pro dokonalé maskování.
Motýl oranžový dubový list, indický dubový list nebo mrtvý list je názorná ukázka maskování. Se zavřenými křídly vypadá totiž jako suchý list.
Citrusový otakárek nebo vánoční motýl jsou přízviska pro krásného motýla, kterému se můžete díky kresbě na křídlech podívat doslova do očí.
Velký ovčák si díky svému bělomodrému zbarvení křídel vysloužil poetické jméno modrý měsíc. Samečci a samičky se odlišují kresbou na křídlech.
Otakárek smaragdový si díky své specifické kresbě na křídlech vysloužil přezdívku smaragdový páv nebo také páv zelenopruhý.
Růžová růže je kráska mezi otakárky. Tohoto motýla poznáte podle tmavě zabarvených křídel s růžovými ornamenty.
Asijský otakárek Papilio lowi, který si rád pochutnává na nektaru z citrusových rostlin, je díky svému velkému rozpětí křídel nepřehlédnutelný.
Tropický motýlí krasavec Morpho peleides se po právu honosí přízviskem císař. Díky výrazné lesklé modré barvě křídel je nezaměnitelný.
Babočka bílá nebo batolec duhový to vše jsou jména jednoho z nejkrásnějších motýlů světa. Běláskovi z Mexika se přezdívá anděl z tropů.